Idag händer det grejer.
Först och främst bjuder Umeå återigen på strålande sol! Och över 20 grader. Det är närmare 40 än 0. Så jag känner mig som hemma.
I Halmstad är det Beachtourfinal och Nora & Rivia är i Semi! På kvällen fortsätter det med poolparty på Olivers där ingen mindre än världens bästa lillebror står som medarrangör! (StellaEvent)
Meanwhile här i Umeå pågår ju stora nolia, så dit ska nog ganska många tusen och trängas med mig. Inleder arbetspasset i hall 2, monter 292 kl 13.00 och innan dess ska jag bl.a. titta på kök hos electrolux home till några projekt jag har, titta på annan köksinspiration, hitta mig nåt gott att äta och trängas lite till.
Just nu har dessutom denna lilla fina dam premiär i sin karriär på hundutställning!


Shit så mycket energi kvinna. Jag ser fram emot att få träffa dig snart… snart….
Kör hårt på Nolia//Mia
Här handlar det uppenbarligen om att du är multikompetent. Härligt, kör hårt under Noliahelgen som ambassadör 🙂