Träna med mig

Jag jobbar som gruppträningsinstruktör på Iksu, där hittar du mig varje vecka. Utöver det håller jag träningskurser utomhus inom löpning och fysträning, vanligtvis en grupp på hösten och en grupp på våren. Du kan också boka mig för företagsklasser, events, personlig träning, yoga, outdoorträning och löpning.

Våren 2025 på Iksu

Torsdagar Iksu SPORT

  • 12.10 Yinyoga 55 min

Löpgrupper

2019 och 2022 höll jag löpgrupper i samarbete med Asics och vårruset

2023 ändrade upplägget form och var istället en pepp-kväll på Bräntis den 11/5. All info hittar du i det här inlägget

2025 har jag inga planerade löpgrupper

Företagsevents

Jag tar emot förfrågningar på företagspass och events på mejl. Beskriv vad du/ni är ute efter så återkommer jag med ett förslag och pris.

Du kan sedan i september 2018 boka mig som löpcoach antingen för dig själv eller för en grupp.

Mejl: johannawestberg (at) gmail.com

Är du och ditt företag intresserade av ett större event med fler aktiviteter, lunch, fika m.m.? Hojta till så skickar jag förfrågan vidare till TTGU som ordnar sådana event och jag är yogainstruktör.

Tidigare år

Läs mer på facebook: löpgrupp Umeå på facebook

Läs mer om löpgruppen i bloggen och när vi sprang vårruset 2019

Såhär skrev VK om oss 2019